דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
הורים לילדים נכים - אתם לא לבד
הורים לילדים נכים עומדים בפני קשיים נפשיים וכלכליים רבים ולעיתים אף בקשיים פיזיים באופן יומיומי. מטרת-העל של ההורים וכל מי שבא באינטראקציה טיפולית/שיקומית/סיעודית עם ילדים אלו הינה להביאם למצב תפקוד אופטימאלי כשאר האדם, תוך שימוש בכל האמצעים.

05/08/14 11:52

הורים לילדים נכים - אתם לא לבד

הורים לילדים נכים עומדים בפני קשיים נפשיים וכלכליים רבים ולעיתים אף בקשיים פיזיים באופן יומיומי. מטרת-העל של ההורים וכל מי שבא באינטראקציה טיפולית/שיקומית/סיעודית עם ילדים אלו הינה להביאם למצב תפקוד אופטימאלי כשאר האדם, תוך שימוש בכל האמצעים. אלא, שלעיתים רבות ה- "תיזוזים" הרבים בין מוסדות רפואיים, משרדי ממשלה, הביטוח הלאומי וכו' מביאים לתסכול רב, בזבוז זמן ואובדן משאבי מימון ונפש רבים. דעו לכם הורים יקרים כי אינכם לבד! כיום ישנם אמצעים רבים שבאים לעזרתכם ואשר מסופקים לכם על ידי ארגוני שיקום מובילים תוך מימון ותמיכה מקצועיים שאסור לוותר עליהם. באילו אמצעים מדובר וכיצד משיגים אותם? להלן כל המידע.

 

חשיבות ציוד העזר לנכה

מבין האמצעים החיוניים כל כך בגידול ילדים נכים תוך מתן כל האפשרויות כך שהם יתפקדו ויגשימו את הפוטנציאל הטמון בהם ניתן למצוא כסאת גלגלים (ידני, חשמלי), עמידונים, מזרנים כנגד פצעי לחץ, מעלון, מוצרי בטיחות למקלחת ולאמבטיה, מנופים סיעודיים ועוד. כל מוצר שכזה מותאם לילד ע"פ מימדיו בהווה וביחס לעתיד, ע"פ התקציב הפנוי של ההורים וכמובן, ע"פ דרגת חומרת הנכות ומגבלות התפקוד. מחיר המוצרים הללו עשוי להרקיע שחקים ולהוות מחסום ברור בפני ההורים אשר מעוניינים לעזור לילדיהם הנכים ככל שניתן.

 

מה מגיע לכם כהורים לילד נכה?

הורים לילדים נכים אינם תמיד מודעים לזכויות המגיעות להם ע"פ חוק ולכן אינם שואלים תמיד את השאלות הנכונות או שאינם תובעים את שמגיע להם בפני הרשויות המתאימות. בנוסף לכך הבירוקרטיה בתחום זה בהחלט מרקיעת שחקים וגורמת לתסכול רב. הפער בין ההורים לגופים הממשלתיים בכל מה שקשור לקבלת המידע השלם והמותאם אישית גורם להורים רבים לחוש לגמרי לבד במערכה ולבזבז כספים רבים רק על מנת לקבל שירותים או מוצרים בזמן הקצר ביותר.

 

הפתרון? היעזרות בחברות ייעוץ ושיקום

על מנת לזכות ביכולת לרכוש מוצרי עזר משמעותיים לנכים במחירים שפויים ויחד עם זאת לקבל את המידע השלם אודות אפשרויות הטיפול בילד, סוג האשפוז אם צריך (בבית או במוסד סיעודי), מקורות המימון האפשריים (ממשלתיים, פרטיים, מוסדיים וכו'), יש לפנות אל חברות שיקום יועצות אשר חזונן הוא חתירה לרווחת הילדים הנכים והוריהם בתור קונספט מנחה. חברות אלו מחזיקות בידע והאמצעים לעזור, להכווין ואף לספק מוצרי עזר לנכים במחירים שפויים.

 

הורים לילדים נכים ממש אינם צריכים להרגיש לבד במערכה, רק צריך לדעת במי להסתייע ולקבל את כל הפתרונות הקיימים באופן מותאם אישית.