דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
שלום בית כל מה שבית צריך
את המושג שלום בית אנו שומעים פעמים רבות ומקורו מן התלמוד. המושג שלום בית ביהדות הוא מושג בעל ערך עליון. מה הוא בעצם אומר? פירושו בתוכו- שלום בתוך הבית.

30/04/13 10:59

 

את המושג שלום בית אנו שומעים פעמים רבות ומקורו מן התלמוד. המושג שלום בית ביהדות הוא מושג בעל ערך עליון. מה הוא בעצם אומר? פירושו בתוכו- שלום בתוך הבית. הכוונה במושג זה מתייחסת למערכת זוגיות אידיאלית שבין בעל לאישה, יחסי אהבה ונתניה, הרמוניה וכבוד הדדי. על מנת להגיע להישג זה על בני הזוג לעבוד יחד, ברצון חזק ובשיתוף פולה על יחסיהם על מנת לקבל זוגיות מושלמת המבוססת על כבוד וערכים.  שלום בית בנוסף למעלותיו בתוך קן האהבה יש לו עוד אין סוף מעלות אחרות, ברגע שמגיעים ילדים לעולם הגדלים בבית המושתת על שלום וערכי כבוד הדדי הסיכויים להצלחה בלימודים, בעבודה והליכה בדרך הישר גבוהים מתמיד כיוון שזה מה שהוא סופג עוד בהיותו צעיר.

שלום בבית משפטי

שלום בית מבחינה משפטית היא תביעה המוגשת לבית הדין כאשר אחד מבני הזוג מעוניין לבצע פירוד, בן הזוג השני יכול לטעון לשלום בית על מנת לתת הזדמנות אחרונה לנישואים ובבית המשפט וינסו לעשות מאמצים ככל שאפשר על מנת לעכב את הגירושין ולנסות לשמר את הזוגיות. ישנן מקרים בהם מוגשת בקשה זו על מנת לעכב את הגירושין לא בגלל האהבה שעוד נשארה לאחד מבני הזוג אלא בגלל פירוק הבית, משמרות על הילדים החיים בתוכו ועוד מניעים אישיים של כל אחד מבני הזוג המבקש את הבקשה. עורכי דין מקצועיים ומנוסים בתחום זה מצליחים לעכב גירושין מספר רב של חודשים ולעיתים גם שנים. בין אם הוסכם על שלום בית בעקבות מניעים כלכלים או בין אם בעקבות מתן הזדמנות שניה לאהבה כשמתבצע הסכם שלום בית יש לכלול בו כמה החלטות חשובות. ההחלטות הם גם בנושאים הפיננסים, מי דואג לחשבונות ולתשלום, מתי וכמה זמן יש להקצות לזמן איכות של הזוג לבד, זמן איכות עם הילדים וחלוקת הרכוש המשותף. להסכם זה ישנה סמכות ותוקף משפטי והוא נועד על מנת לאפשר לבני הזוג לחיות יחד בשלום וסדר. בדך כלל הסכמים מסוג זה באמת מצילים את המצב והשלום חוזר לבית.