דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
שיעור חשוב לנו ולילדים- מהי נתינה?
אם נשאל אתכם מהו הדבר החשוב ביותר שאתם רוצים להנחיל לילדים שלכם, סביר להניח שתגידו שאתם רוצים שהם יגדלו להיות אנשים טובים, ערכיים ומוסריים בעלי דאגה אמתית לזולת, למשפחה ולקהילה.

21/03/13 16:16

 

אם נשאל אתכם מהו הדבר החשוב ביותר שאתם רוצים להנחיל לילדים שלכם, סביר להניח שתגידו שאתם רוצים שהם יגדלו להיות אנשים טובים, ערכיים ומוסריים בעלי דאגה אמתית לזולת, למשפחה ולקהילה. זהו באמת הדבר החשוב ביותר שניתן להעניק לילדנו. אין צעצוע יקר או מופע ראוותני שיספק להם את השיעור הזה והמאמר הבא מדבר על הדרך הטובה ביורת ללמד את הילדים שלנו מהי נתינה.

נתינה כשגרה

חשוב להבין כי לימוד של נתינה והנחלת היכולת להעניק לאחר אינה משהו שלומדים בחוג או בהרצאה, אלא משהו שלומדים לאורך החיים בהדרך של התבוננות ועשייה. מטבע הדברים ילדינו לומדים בעיקר על ידי דרך של חיקוי והתבוננות בנו המבוגרים. משום כך הנתינה וההענקה צריכה לבוא קודם כל מאתנו. אם נשכיל לעשות זאת בעצמנו באופן טבעי ולא מאולץ, נוכל ללמד את ילדנו מהי נתינה אמתית. המקום הראשון להתחיל בו הוא המשפחה שלנו.

משפחה כיחידה משתנה

נהוג לחשוב על המשפחה שלנו כעל מקום מקובע שלא משתנה. אנחנו רואים את עצמנו כילדים כל הזמן ואת הורינו כסלע איתן שהווה משענת עבורנו. האמת היא שהצרכים בתוך המשפחה הולכים ומשתנים לאורך השנים והורינו שבעבר הניקו לנו וחינכו אותנו מגיעים לגיל שוב הם זקוקים לנו. רגישות לכך וערנות ובעיקר אהבה הם שורש הדבר ומאפשרים לנו לתת להם ולהעניק להם. במסגרת השיעור על נתינה ועזרה לזולת, חשוב אפוא להתחיל בהורים שלנו.

דיאלוג משותף

אם נשכיל להוקיר טובה להורים שלנו בגיל הזקנה, נוכל לעזור לילדנו ללמוד מהי נתינה אמתית שמגיעה ממקום כנה ולא מאולץ. אחד הדברים החשובים בהקשר זה הוא לזהות את הצרכים של הורינו ולאפשר להם לקבלם מבלי להתאמץ. דו שיח ודיאלוג הם הכרחיים ובמקרה הצורך כדאי לערב אנשי מקצוע. שינוי מקום מגורים למשל יכול להיות פתרון מצוין, בתנאי שהוא נעשה בעצה אחת עם ההורים. בחירה בין דיור מוגן או בית אבות צריכה להיעשות על פי צרכי ההורים והמשפחה ותוך קיום דיאלוג משותף.

חשוב להבין כי דיור מוגן או בית אבות הן אפשרויות שונות מהותית שמיועדות לאוכלוסיות שונות. בחירה נכונה שתיעשה על פי רצון ההורים ומכלול השיקולים תיטיב מן הסתם עם כולם ולכם היא העדיפה.