דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
על הורות ועל יותר מדי
מדוע יש לשים דגש על הורות מתאימה ולא הורות מוגזמת? הידעתם? אם הילד חולה ואתם חרדים לו יתר על המידה אתם בהחלט מזיקים לו. אז זה בסדר שבחרתם מזרוני פולירון או מזרוני ד"ר גב עבורו, זה בסדר שרכשתם את הציוד המתאים ביותר לנוחיותו אך יש בהחלט דברים שתצטרכו למתן בהם.

21/03/13 15:37

 

מדוע יש לשים דגש על הורות מתאימה ולא הורות מוגזמת? הידעתם? אם הילד חולה ואתם חרדים לו יתר על המידה אתם בהחלט מזיקים לו. אז זה בסדר שבחרתם מזרוני פולירון או מזרוני ד"ר גב עבורו, זה בסדר שרכשתם את הציוד המתאים ביותר לנוחיותו אך יש בהחלט דברים שתצטרכו למתן בהם. ברגע שילד אחד כמו מקבל את כל ההתייחסות, הופכים שאר האחים לנותרים עם תחושת קיפוח וכעס. האם ניתן למנוע את כל התסמינים הללו? מסתבר שכן. במאמר זה נעסוק בעיקר בהורות שאינה מגוננת יתר על המידה.

מהי הורות מושלמת? דברים שחשוב לדעת

האם יש מונח המתייחס לנישה של הורות משולמת? האם זה קשור בהענקת המיטב לילדים? האם סיפוק כלכלי ואינטלקטואלי בהחלט מספיק? מה באשר לחוויות שיש לתת לילד לחוות לבד? מה לגבי לסרב לו ולו פעם אחת? לעיתים הורות מושלמת לכאורה הופכת לא פעם להורות מוגזמת יתר על המידה. כאשר הילד מסמן כי הוא מתוסכל ולא מקבל את מה שהוא רוצה, מנסים לא פעם ההורים ללחוץ על כל הכפתורים האחרונים ולרצות את הילד. האם זה הכרחי? מסתבר שלא. אלו הם בהחלט לא הסטנדרטים לבחירת הורות מוצלחת, להיפך, במקרים הללו, עלול הילד לאבד את כל גבולותיו ולנהוג בהתאם. הנה סיבה אחת מיני מגוון של סיבות, מדוע יש להותיר את המגננה בצד ולספק לילד להלך לבד על חבל החיים. הגנות יתר, עלולות לגרום לילד להפוך תלותי ולרוב פגיע במיוחד. לכן, מומלץ ללמוד מניסיון של אחרים, של ההורים שלכם, אפילו אם הם בבית דיור מוגן ולא נמצאים קרובים אליכם, הידע שהם צברו במהל החיים יכול להעניק לכם יתרונות רבים במיוחד.

טיפים להורות טובה

יש להפחית את החרדה שהיא לרוב גם בעיניי המתבונן. יש לשחרר ולהעניק אוטונומיה בהתאם לגיל הילד. מרגע שיצליחו ההורים לשחרר את הילד, שהרי ייעלמו כל התקפי הזעם והוא יקבל את החופש לצד הצבת הגבולות שהוא כל כך צמא אליהם. כך בעצם יהפוך הילד לעצמאי יותר ונישת הורות תהפוך למטרה שיצאה לפועל. היתרון הגדול של ההורים, הוא הסרת הנטל והיכולת להתייחס כשווים בני שווים לשאר הילדים הדורשים אף הם את תשומת הלב שנלקחה מהם נוכח המצב הנתון.