דף הבית          על האתר          רפואת ילדים          רפואת שיניים לילדים          פסיכולוגית ילדים          עיצוב חדר הילדים          קוסמטיקה למשפחה          צור קשר    

 
קטגוריות
 
מעוניין ביועץ?
מלא פרטים

שם פרטי ומשפחה
טלפון
דוא"ל
נושא
אזור בארץ
הודעה
 
   
בוחרים שם לילד
בפני הורים טריים ניצבים אתגרים לא מעטים לקראת ואחרי לידת התינוק, כאשר אחד מן האתגרים הראשונים, ויש הטוענים ומהחשובים שביניהם – הינו מציאת שם לתינוק החדש.

24/11/11 16:49

 

בוחרים שם לילד

 

בפני הורים טריים ניצבים אתגרים לא מעטים לקראת ואחרי לידת התינוק, כאשר אחד מן האתגרים הראשונים, ויש הטוענים ומהחשובים שביניהם – הינו מציאת שם לתינוק החדש. מיד לאחר הלידה שעברה בשלום מתחיל לו תהליך בחירת שמו של התינוק תהליך שלא תמיד קל ולעיתים אף כרוך בקשיים משמעותיים ובמחלוקות בין בני הזוג והמשפחה בכלל.
 
על פי תורת הקבלה למשל, מייחסים משמעות עמוקה, ואף עוצמה לא קטנה לשמו של האדם, כך שככל ששמו של הילוד "איכותי" יותר - כך צפויה להיות השפעתו על חיי הילד לכשיגדל חיובית יותר, וכן צפוי לו מזל גדול יותר בהמשך חייו.
 לפי הקבלה, כוחו של שם האדם גלום באותיות המרכיבות אותו אשר לפי האמונה מחברות בין העולם הגשמי לרוחני, ובדרך כתיבת השם, בדרך שבה הוגים אותו ובסוד הצליל וסימני הניקוד המופיעים בו.
 
יחד עם זאת, גם לאלו שאינם מאמינים בקבלה, או חיים לפיה הרי קביעת שם התינוק מהווה דילמה לא פשוטה עבור ההורים, וזאת בשל העובדה הפשוטה כי רצונם להעניק לילד את השם שיתאים ביותר לו, ואשר ילווה אותו לאורך כל חייו בצורה הנוחה, והמתאימה ביותר במצבים השונים והמשתנים של החיים.
להלן מספר דגשים בסיסיים שעשויים לעזור לכם לקבוע את שמו של תינוקכם, המבוססים על תפיסות רוחניות שונות בהם אנשים מאמינים, וקצת על תורת הקבלה:
 
 
  • מומלץ שלא לקרוא לתינוקות על שם אדם שנהרג – יש המאמינים כי זה יכניס אנרגיות שליליות ויצור רמת ציפיות אצל הילד ומחויבות לשם – שאין בה צורך אם ניתן להימנע מכך.
  • לאילו מביניכם שמאמינים בתורה וביהדות ומכבדים את דעתו של הרב רעיון טוב יכול להיות להשתדל לקבל ברכה על השם מפיו.
  • הומופוביים שביניכם, או סתם כאילו אשר מאמינים כי נטיות הומוסקסואליות אינן גנטיות וחוששים מכך מומלץ - שלא לתת לבת שם של בן או לחילופין לבן שם של בת על מנת למנוע בעיה בזהות מינית.
  • ניתן להתייעץ ולהיעזר באיש מקצוע (נומורולוג).
  • להשתדל לתת לתינוק שם אחד ולא סדרת שמות (כל שם הוא תיק- משימה).
  • יש המאמינים כי האימא, אשר היא זו שנושאת את העובר ברחמה תשעה חודשים, יודעת בצורה הטובה ביותר, ובאופן מיידי ואינטואיטיבי מה הוא השם הנכון לתינוק –ולכן ניתן לאמץ גישה אינטואיטיבית זו וליישמה.
  • על פי הקבלה בחירת השם לילד מחייבת את הסכמת ההורים. כלומר, הקבלה גורסת כי רצוי שלא לשתף אדם אחר ובתוך כך גם בני משפחה שכבודם במקומם מונח, אך יחד עם זאת אין להם בעלות על השם ובוודאי לא שמורה להם הזכות להחליט מהו יהיה. כפשרה בנושא, נהוג בעדות מסוימות לקרוא לילד על שם אחד מההורים למשל אך אם עושים כן יש לשים לב כי זה עודנו בחיים.